Strona główna Masaże
Masaże
Masaż klasyczny całego ciała 1h - 79zł

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.
 
W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.


Masaż misami tybetańskimi: „kąpiel w dźwięku” … i nie tylko
- 90zł


Misy tybetańskie stosowane w tej praktyce to przede wszystkim stare misy z Tybetu, sporządzone ze stopu siedmiu metali (m. in. z domieszką metali szlachetnych), wyklepane ręcznie do tej formy i nastrojone do odpowiedniej tonacji. Jakkolwiek miły jest ich dźwięk dla ucha, to jednak ich istotną funkcją są wibracje, które one wytwarzają przez uderzenie.
Misy nakładane są podczas masażu na ciało uczestnika sesji, i po ich odpowiednim uderzeniu pałeczką z filcem wytwarzają dźwięk i wibracje, które rozchodzą się po naszym ciele, odprężając je, rozluźniając zesztywniałe miejsca, znosząc blokady w przepływie energii, wprowadzają w nas balans i harmonię, powodując stan relaksacji. 
Dźwięk jest falą, której różne częstotliwości przenikają nasze ciało, działają także na naszą sferę duchową, zapraszając na podróż wewnętrzną, także w sfery kosmiczne,  przez otwierającą się świadomość na te przestrzenie dzięki tym wibracjom świadomość.
Taka sesja trwa ok. 60 minut -  po uprzednim kilkuminutowym wprowadzeniu dla osób po raz pierwszy korzystających z takiej praktyki masażu.
Rodzaj sesji jest uzależniony od potrzeb i konieczności osoby uczestniczącej.
Rozpiętość ta sięga od tzw. kąpieli w dźwięku, służącej przede wszystkim relaksacji, odprężeniu, zebraniu sił duchowych i fizycznych, aż po zastosowania dla osób intensywnie zajmujących się własną duchowością.
Na tym ostatnim poziomie dostarcza taka sesja licznych impulsów do własnego rozwoju duchowego, pomaga w powstawaniu przejrzystości własnej perspektywy życiowej.
Dlatego z tej  praktyki masażu korzystają chętnie także osoby intensywnie praktykujące różne formy duchowości, np. medytację. W tym przypadku taki rodzaj masażu jest wtedy bardzo intensywną podróżą przez własne sfery świadomości i intensywnym procesem pracy nad sobą. 
W każdym rodzaju sesji wiodące znaczenie ma osoba prowadzącego, która z uwagą śledzi reakcje i samopoczucie uczestnika sesji, aby odpowiednio delikatnie lub intensywnie dozować uderzenie mis i aby w końcowym momencie sesji znowu po podróży szczęśliwie „wylądował” na własnych nogach.  Masaż misami tybetańskimi przynosi oczywiście także pozytywne efekty dla naszego zdrowia, wprowadzając w nas na nowo równowagę wewnętrzną i harmonię ducha i ciała.
Jest także stosowany w tym sensie jako zabieg uzdrawiający.
Do sesji masażu zalecane jest luźne ubranie. 
Proszę o konsultację z recepcją Hotelu o uzgodnienie możliwości, terminu i godziny takiej sesji.


Jacek M. Kwiatkowski, ur. W 1966 w Siedlcach, studiował filozofię i teologię na Uniwersytecie w Lucernie (CH), studia licencjackie (pomagisterskie) w Münster w Westfalii. Punktem ciężkości jego badań były i są: religioznawstwo, dialog religii świata, mistyka, alchemia, ezoteryka, szamanizm, religie słowiańskie, medytacja, terapia integralna i rytuały.
Przez wiele lat uczył się u różnych mistrzów chrześcijańskiej medytacji hezachazmu i medytacji zen, m. in. W Bodhi-Zendo w Indiach jak też pogłębiał swoje doświadczenie na wielu obszarach ezoteryki i alchemii. 
W Szwajcarii prowadził m. in. ekumeniczny spiritual care w Klinice Hirslanden, pracował jako duszpasterz w Lucernie i w Bremgarten, prowadził szkolenia w zakresie medytacji oraz liczne projekty kulturalne.
Po 20 latach na obszarze niemieckojęzycznym, od jesieni 2010 żyje w Polsce, pracuje z różnymi małymi i średnimi przedsiębiorstwami z Wrocławia i okolicy, utrzymującymi stosunki handlowe na obszarze  niemieckojęzycznym: służy im wsparciem w pertraktacjach handlowych i tłumaczeniami  z  i na jęz. niemiecki. Jest specjalistą w zakresie doradztwa personalnego (Leadership i Personalmanagement). Współpracuje z dwoma przychodniami terapeutycznymi we Wrocławiu w zakresie duchowości: medytacja, rytuały i masaż misami tybetańskimi. W technikę i metody pracy z misami tybetańskimi został wtajemniczony przez Ajunkę Arkotę (CH), pogłębiał swoje doświadczenie na tym obszarze u słynnego Petera Hessa(D), twórcy tej metody masażu i terapii.

NOWOŚĆ W HOTELU SOBOTEL

Już na wejściu do hotelu czekają na Państwa dwa najwyższej klasy fotele masujące.
 

 
 
Fotel zapewnia rozbudowany masaż pleców następującymi technikami: wałkowanie, ostukiwanie, ostukiwanie częściowe, ugniatanie i ugniatanie z ostukiwaniem. Dodatkowo w trakcie masażu zmieniają się prędkości wykonywania masaży (5 poziomów) oraz szerokość wykonywania masażu ostukującego i wałkującego (3 poziomy).

Zakres masażu całych pleców to około 465 mm, a programów na partie około 100 mm. Dodatkowo automatycznie uruchamia się program na uda, pośladki oraz łydki.


Zapytaj już dziś o specjalne rabaty na skorzystanie z Schumann Platte!!!

Co daje korzystanie z platformy "Schumann Platte"?
• wspomaga siłę wytrzymałość oraz mobilność wspomaga siłę dynamikę wytrzymałość oraz mobilność
• witalizacja całego ciał, przyspieszenie przemiany materii
• wzrost ogólnej wydajności
• wspomaga ukrwienie
• wspiera terapię i prewencję
• wspomaga koordynację wzrost masy mięśniowej oraz siłę
• stymuluje koncentrację
• zmniejsza ryzyko upadku
• pomaga przy schorzeniach ortopedycznych
• wspomaga terapię osteoporozy oraz jej zapobieganie
• usuwa skurcze mięśni
• redukuje ból
• odpowiednia dla treningu pleców oraz przepony miednicowejAktualności
Kwi
2017
Wam wesołych Świąt!!! ...
CAŁY PERSONEL CENTRUM KONFERENCYJNO-HOTELOWEGO SOBOTEL ŻYCZY WSZYSTKIM STAŁYM...
Mar
2017
Kolacja VIP z okazji jubileusz...
Sobotel Hotel & SPA - wczorajsza kolacja VIP z okazji jubileuszu Półmaratonu ...
Mar
2017
Trzymaliśmy Was w napięciu, ...
Mamy przyjemność zaprezentować oficjalny, jubileuszowy plakat 30. Wyścigu Ko...
Lut
2017
Sobotel Hotel & SPA oraz Sport...
Sobotel Hotel & SPA - we współpracy z firmą SportsLab Huzar Bike Academy orga...